Ne při čtení

Nečteme příběhy, které se nám samotným nelíbí.

Nenechme se zmást získanými oceněními. Skutečnost, že kniha byla oceněna, ještě není zárukou toho, že se bude dobře číst nahlas.

Nezahlcujme posluchače. Při výběru knížky zvažme intelektuální, společenskou a emoční úroveň dítěte. Nikdy nečteme texty, které jsou nad jeho emoční úrovní.

Nezaměňujte kvantitu a kvalitu. Desetiminutové čtení dítěti, s plnou pozorností a nadšením, může v mysli dítěte zanechat mnohem výraznější stopu, než dvě hodiny osamělého sledování televize.

Nepoužívejte knihu k výhružkám
( Pokud si neuklidíš pokoj, nebude večer pohádka ).

Nesnažme se soutěžit s televizí. Protože dospělí jsme my, my volíme. " Televize se v tomto domě vypíná v osm hodin. Jestli potom chcete přečíst příběh, je to možné " Nedopusťme, aby to vypadalo, že jsou knihy zodpovědné za to, že se děti nemohou dívat na televizi.

ZŠ a MŠ Veselý Žďár Veselý Žďár 144
Havlíčkův Brod